مقالات


معرفی انواع کولیس

معرفی انواع کولیس

كوليس - Caliper ابزاری است برای اندازه گیری. این ابزار کاربرد های بسیار وسیعی در مهندسی، پزشکی و صنایع مختلف دارد.  كوليس اولين بار در ژاپن و توسط فردي بنام ميتوتويو ابداع شد. کولیس ابعاد را به طور مستقیم و با دقت بالا اندازه گیری می کند. نحوه خواندن اندازه ها به نوع سنجش آن کولیس بستگی دارد. نوع سنجش کولیس

خاک آهن چیست و چه کاربردی دارد؟

خاک آهن چیست و چه کاربردی دارد؟

خاک برش آهن یا براده آهن، خاکه ایجاد شده در کارگاه های فلزکاری ناشی از برشکاری آهن الات است که در حین برش محصولات آهنی به وجود می آید. این عملیات می تواند سوراخ کاری و سوهان زدن قطعات فولادی باشد. گاهی اوقات به دلیل درجه حرارت بالا، فلز ذوب می شود و ما قطره های ذوب شده از آهن را داریم که به آن اشک برش فولاد می گویند. اغلب محصولاتی که در زنجیره فولاد سازی به عنوان ضایعات شناخته می شوند در بخش های دیگر قابل جدا سازی و کاربرد هستند. خاک برش آهن نیز از جمله همین ضایعات است که کاربردهای مختلفی در صنعت دارد و به این ترتیب می توان پرتی قطعات فولادی را به حداقل یا صفر رساند.

نحوه سیمی کردن دفتر و جزوه

نحوه سیمی کردن دفتر و جزوه

بار های برای ما اتفاق می افتد که برای سیمی کردن دفتر، کتاب های درسی یا جزوه به صحافی، چاپخانه یا کافی نت مراجعه کرده ایم. آیا تا بحال برایتان سوال شده که چطور می توان یک دفتر را سیمی کرد؟ پیشنهاد می کنیم این ویدیو را تماشا کنید

خط تولید گیره کاغذ

خط تولید گیره کاغذ

آیا تا بحال فکر کرده اید، گیره های کاغذی که در لوازم التحریر تهیه می کنید چگونه تولید می شود؟ برای تولید آن به چه نوع سیمی نیاز داریم و این سیم ها کجا تولید می شود؟

Pvc چیست؟

Pvc چیست؟

Pvc(پلی وینیل کلراید) چیست؟ آیا تا به حال فکر کرده اید که pvc چطور ساخته می شود؟ آیا سمی است؟ چقدر مقاومت دارد؟ در این مقاله به این موضوعات پرداخته شده.

دسته‌بندی