5 شغلی که ربات ها می توانند جایگزین انسان شوند.

بر اساس مطالعه‌ای که توسط دانشگاه آکسفورد انجام شده است، تقریباً نیمی از مشاغل در ایالات متحده طی 20 سال توسط ربات‌ها انجام خواهد شد. پیشرفت فنی تضمین می کند که هیچ کس نمی تواند واقعاً مطمئن باشد که به زودی با ماشین آلات جایگزین نمی شود. در این مقاله میخوانیم که ربات ها در حال حاضر ربات ها جایگرین چه شغل هایی شده اند.  تعجب خواهید کرد که حتی در این 5 شغل ربات ها در حال حاضر جایگزین افراد - کم و بیش - شده اند.

به عنوان فدراسیون بین المللی رباتیک (IFR) اخیراً پیش بینی شده است که اتریش یکی از پیشتازان جهان در زمینه تراکم ربات است. در حال حاضر 144 ربات توسط 10000 نفر مشغول به کار هستند. این نسبت جمهوری آلپ را در رتبه چهاردهم در رتبه بندی جهانی قرار می دهد. این کشور از سال 2010 با 631 ربات در کره جنوبی تسلط داشته است - پس از آن سنگاپور (488) و آلمان (309) قرار دارند.

نیمی از مشاغل ظرف 20 سال آینده از بین می روند

ربات‌ها کار را از ما انسان‌ها می‌گیرند - یا بسته به دیدگاه ما، کار را نیز از ما دور می‌کنند. بر اساس مطالعه ای که در سال 2013 توسط دانشگاه آکسفورد منتشر شد، 47 درصد از تمام مشاغل در ایالات متحده ظرف دو دهه از بین می روند زیرا می توانند توسط ربات ها انجام شوند.

برخی از حرفه ها در حال حاضر در دست ربات ها ثابت شده اند، و این چیزی است که ما بدیهی می دانیم. خطوط تولیدی که ربات‌های جوشکاری با ربات‌های جوشکار کنار هم قرار می‌گیرند، دیگر کسی را شگفت‌زده نمی‌کند.

اما کدام حرفه ها در آینده ناپدید می شوند؟ نویسنده آمریکایی، کارشناس فنی و خبره دره سیلیکون به این سؤال کاملاً ساده پاسخ می دهد: "تقریباً هر شغلی که در آن شخصی جلوی یک صفحه می نشیند و اطلاعات را پردازش می کند، تهدید می شود." اما این یک ارزیابی نسبتا محافظه کارانه است. در اینجا شما 5 شغل را پیدا خواهید کرد که با تعجب متوجه می شوید که قبلاً توسط ماشین آلات به طور کم و بیش رضایت بخشی انجام شده است. این انتخاب نشان می‌دهد که قابلیت‌های روبات‌ها چقدر متنوع شده است.

1) پستچی
این حرفه ممکن است در گذشته علاوه بر ارسال نامه، یک کارکرد اجتماعی نیز داشته باشد. امروزه فشار زمان دیگر جوابگو نیست. اما انتقال محموله ها از یک مکان به مکان دیگر در سریع ترین زمان ممکن کاری است که ماشین ها می توانند بهتر انجام دهند. آنها مطمئناً پهپادهایی را ارائه خواهند کرد که نه تنها توسط آمازون یا DHL، بلکه توسط پست اتریش نیز استفاده می شود. فکر اشتباه اگر قرار بود این هواپیماهای خودمختار در آینده به اداره پست تحویل داده شوند، آسمان ما سیاه می شود. از سوی دیگر، ترانس ویلر، درست تا درب ورودی، در خیابان به گیرنده می رسد. دستگاه به نظر می رسدسگویبدون مسافر هنوز یک نمونه اولیه است. اما شاید Transwheeler را نیز بتوان با عملکردی ترکیب کرد که امکان مکالمه کوتاه با مخاطب پخش را فراهم می کند. این کار به پست‌گیر روبات امکان می‌دهد دوباره مخاطبین اجتماعی را ارائه دهد. از سوی دیگر، دویچه پست در حال حاضر در حال آزمایش یک مسیر به اصطلاح "دو طرفه" است. این یک ربات به عنوان خر باری در اختیار پستچی انسانی قرار می دهد که می تواند تا 150 کیلوگرم را حمل کند. شاید این راه حتی راه حل بهتری باشد: بخش انسانی تیم تحویل با گیرنده صحبت می کند، بخش مکانیکی بار را حمل می کند.


2) کشاورز
بسیاری از ما تاکنون از این واقعیت فرار کرده ایم که کشاورزی یک موضوع بسیار تکنولوژیک است. این تصور نادرست احتمالاً به دلیل تصاویر رنگارنگ تبلیغاتی است که کشاورزان را فقط به‌عنوان هم‌عصرانی دوست‌داشتنی، دوست‌داشتنی اما اغلب کمی تکه تکه نشان می‌دهد. واقعیت این است که رانندگی خودکار مدت‌هاست که وارد کشاورزی شده است - همانطور که سازنده تراکتور Lindner اخیراً یک بار دیگر نشان داد. اما این همه ماجرا نیست. مهندس ژاپنیماکوتو کویکه یک دستگاه درجه بندی خیار را کشف کردبرای والدینش با منابع نسبتاً کمی و هوش مصنوعی با پشتیبانی از گوگل که از طریق ابر در دسترس است. مادرش سبزیجات را به 9 سطح کیفی مختلف از نظر شکل، تازگی، رنگ، خراش و خار تقسیم می کرد. اکنون یک ربات این کار را انجام می دهد که اصلاً آسان نیست. دردانشگاه علوم کاربردی برن، یک ربات میدانی در حال حاضر در حال توسعه است که قادر است مزارع را کاملاً مستقل بکارد یا حتی آنها را بارور کند و در عین حال بسیار کارآمدتر از یک انسان کار کند. محققان استرالیاییاز سوی دیگر، روی رباتی کار می کنند که گله داری و رانندگی گاو و سایر دام ها را بر عهده می گیرد.

3) کارگران جنسی
حتی قدیمی ترین تجارت دیگر از دست ربات ها در امان نیست. البته، صنعت پورن همیشه به عنوان پیشگام دیجیتالی شدن - در حال حاضر، به عنوان مثال، در زمینه واقعیت مجازی - در نظر گرفته شده است. اما جای تعجب است که اکنون از سخت افزار هوشمند نیز استفاده می شود. True Companion قبلا یک ربات جنسی به نام Roxxy را وارد بازار کرده است. عروسک لاستیکی می تواند صحبت کند، گوش کند و به لمس پاسخ دهد. با این حال، ظاهر آنها هنوز هم با تصویر کلیشه ای از زنان مطابقت دارد - و چندان واقعی نیست. موضوع ربات های جنسی اما بحث برانگیز است و توجه بسیاری را به خود جلب می کند. اخیرا نمایشگاه «عشق و سکس با ربات ها» در لندن برگزار شد. برنامه بعدی برای دسامبر در ساعت برنامه ریزی شده استدانشگاه مونتانا.

 

4) مدیر خلاق
تخیل و خلاقیت دو موهبتی است که هر یک از ما منحصراً به خود انسان ها نسبت می دهیم، شاید برخی از حیوانات. اما همانطور که می گویند هر دو را می توان در ماشین ها نیز تکثیر کرد. این توسط آژانس تبلیغاتی McCann Erickson ژاپن که شده است ثابت شده استبا استفاده از یک کارگردان خلاق به نام AI-CD بتا از سال 2016. به عنوان یک قاعده، مدیران خلاق کمپین ها و استراتژی های تبلیغاتی را ارائه می دهند. این نیز توسط AI-CD بتا انجام می شود. این دستگاه داده ها را برای توسعه موثرترین استراتژی کمپین تبلیغاتی تعیین و ارزیابی می کند. به عنوان مثال، دستگاه بررسی می کند که آیا آب و هوا، مکان یا رویدادهای خاص تأثیری بر کمپینی دارد که قبلاً در حال انجام است. یا AI-CD بتا عملکرد تبلیغات را در کانال هایی مانند YouTube تجزیه و تحلیل می کند تا نتیجه گیری کند و استراتژی ها را توسعه دهد. اتفاقاً AI-CD بتا ایده ها و پیشنهادات خود را حتی بر روی کاغذ به لطف بازوی گیره و قابلیت استفاده از قلم می آورد. افراد خلاق واقعی هنوز ترجیح می دهند با دست بنویسند. حتی اگر از ورق فلز و پلاستیک ساخته شده باشند.

 5) ورزشکاران حرفه ای
در المپیک زمستانی در  پیونگ چانگ تعداد انگشت شماری از روبات ها ثابت کردند که دارای روحیه ورزشی هستند. در "چالش ربات اسکی هشت تیم باید در اسرع وقت یک دوره اسلالوم غول پیکر به طول تقریبی 80 متر را مسلط می‌کردند. شرط لازم این بود که دوندگان باید حداقل 50 سانتی‌متر اندازه داشته باشند و ظاهری شبیه انسان با مفاصل زانو و آرنج داشته باشند. آ ویدئویی از شرکت شرکت کننده Minirobotثابت می کند، رقابت به نوعی رقابت تبدیل شده است. مفسر اسلالوم، هانسی هینترسیر می‌گوید «کاملاً بیش از حد کار می‌کند». اما او این کار را نکرد، احتمالاً به این دلیل که مسابقات بخشی از برنامه رسمی IOC نبود. ورزشکاران ربات تاکنون کمیته بین المللی المپیک را نادیده گرفته اند. باشد که عملکرد روبات های اسکی به هیچ وجه با عملکرد ربات های اسکی مطابقت نداشته باشدمارسل هیرشرand Co: در ورزش های دیگر، عملکرد ربات ها کاملاً قابل توجه است. به عنوان مثال در طولکشتی رباتیا ربات فوتبال اتفاقاً، برگزارکنندگان ربوکاپ برای خود هدف قرار داده‌اند که تا سال 2050 تیمی از روبات‌های انسان‌نما خودران را گرد هم بیاورند تا قهرمان فعلی فوتبال جهان را شکست دهند.

 به نظر شما آیا ممکن است در چند سال آینده ربات ها جای همه مشاغل را بگیرند؟